Jak wybrać dobry kredyt?

Jak wybrać dobry kredyt?

Ilość dostępnych na rynku ofert kredytów i pożyczek i ich skomplikowanie znacząco utrudnia wybranie idealnego kredytu. Wybór najlepszej oferty finansowania jest procesem żmudnym, skomplikowanym i wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, począwszy od porównania warunków stricte finansowych, takich jak wysokość oprocentowania czy wysokość prowizji czy też okoliczności, które finansujący bierze pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej, analizę cross-selli, takich jak dodatkowe ubezpieczenie lub konto bankowe, aż po analizę prawną treści samej umowy kredytowej. Łatwo pogubić się w tym gąszczu informacji, wobec czego dziś przedstawiamy krótki podatnik na temat tego jak w szybki sposób porównać informacje o kredytach i wybrać dobry kredyt. Wszak wybór określonej oferty finansowania to często decyzja na lata, wobec czego bardzo istotnym jest, aby decyzja ta była podjęta w pełni świadomie.

Porównuj RRSO

Żaden czynnik nie opisuje kosztów kredytu lepiej niż RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jeżeli dwie oferty wydają Ci się równie atrakcyjne, zalecamy abyś ostateczną decyzję podjął właśnie na podstawie RRSO, które pokazuje jaki jeszcze rzeczywisty koszt kredytu w skali roku. Dzięki temu dowiesz się ile tak naprawdę płacisz za pożyczone pieniądze w skali roku. Jeśli naprawdę chcesz wybrać dobry kredyt dla siebie, porównuj RRSO.

Źrodło: materiały własne

Jak wybrać dobry kredyt?

Porównuj cross – selle

Podczas zaciągania kredytu, wiele instytucji będzie wymagać od Ciebie skorzystania z dodatkowych usług. Ma to na celu zwiększenie przychodów z danego kredytu, gdyż oferowane produkty rzadko kiedy dają Ci rzeczywistą ochronę. Produkty typu dodatkowe konto bankowe w banku, w którym ubiegasz się o kredyt czy ubezpieczenie na życie stały się powszechnym obowiązkowym elementem oferty kredytowej. Jeżeli ubiegasz się o kredyt w banku, skorzystanie z tych ofert może być dla Ciebie korzystne (np. w razie kupna mieszkania, ubezpieczenie mieszkania jest nad wyraz wskazane). Problemy zaczynają się pojawiać wtedy, gdy finansujący nakłada na Ciebie obowiązek skorzystania z tego typu ofert w przypadku korzystania z produktów pozabankowych, takich jak pożyczki chwilówki czy pożyczki ratalne (głównie w zakresie produktów ubezpieczeniowych). Zakres ochrony ubezpieczeniowej w takich wypadkach jest iluzoryczny, a w razie zajścia ubezpieczonego zdarzenia (np. utraty pracy w przypadku ubezpieczenia od utraty pracy), ubezpieczenie wypłacane jest pożyczkodawcy do kwoty pozostałego do spłaty kapitału, a nie Tobie. Koszty tego typu ubezpieczeń w skali całego okresu kredytowania mogą zaś być większe aniżeli koszt całego kredytu, co znacząco zmniejsza atrakcyjność wyboru tej formy finansowania.

Skorzystaj z usług doradcy

Wyspecjalizowani doradcy na co dzień zajmują się doradztwem w zakresie produktów finansowych i wiedzą jak wybrać dobry kredyt. Mają dostęp do szczegółowych informacji o kosztach i warunkach poszczególnych ofert, wobec czego mogą szybko porównać  interesujące oferty i wskazać najlepsze z nich . Polecamy skorzystanie z usług naszego partnera - porównywarki finansowej Total Money, dzięki której szybko i wygodnie porównasz oferty kredytów i ograniczysz formalności do minimum. Wystarczy, że klikniesz zamieszczony niżej baner i wypełnisz formularz kontaktowy, do czego gorąco zachęcamy. Skorzystanie z oferty zależy wyłącznie od Ciebie - samo wypełnienie formularza nie wiąże się z udzieleniem kredytu