Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Nelson_River_Bipoles_1_and_2_Terminus_at_Rosser

Jak zmniejszyć rachunki za prąd?

Wiele osób chciałoby zmniejszyć rachunki za prąd. Opłaty za energię elektryczną stanowią stałą, często bardzo istotną część budżetu domowego. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy co zrobić aby opłaty za energię elektryczną były jak najniższe.

1. Wyłączaj urządzenia pobierające energię elektryczną z kontaktu. W trybie Stand-by również pobierana jest nieznaczna ilość energii, w skali roku zużycie prądu w tym trybie wynosi około 30 zł dla jednego urządzenia. Dotyczy to w szczególności sprzętu RTV, np. telewizorów, komputerów, mikrowież itp.
2. Wyłączaj światło w pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywasz.
3. Zainwestuj w żarówki energooszczędne. Zużywają one do 90% mniej prądu w stosunku do tradycyjnych żarówek. Są przy tym o wiele bardziej żywotne, w konsekwencji czego ich zakup jest opłacalny.
4. Nie gaś światła na chwilę. Częste włączanie i wyłączanie światła skraca żywotność żarówek, a poza tym przy włączaniu żarówka zużywa więcej prądu niż podczas normalnego świecenia.
5. Jeżeli masz oświetlenie z regulowanym stopniem oświetlenia, korzystaj z możliwości przyciemnienia światła. Żarówka zużywa wtedy mniej prądu.
6. Pomaluj ściany na biało. W pokoju jest wtedy więcej światła, dzięki czemu potrzebujesz mniejszej ilości prądu do rozświetlenia pokoju.
7. Jeżeli nie lubisz ciszy, ale tylko „słuchasz” telewizji, to znaczy używasz jej tylko po to, aby usłyszeć jakieś dźwięki w tle, zastanów się nad inwestycją w radio. Koszt użytkowania radia jest o wiele niższy niż telewizora.
8. Kupuj urządzenia o klasie energetycznej A+, AA+ lub AAA+. Ich koszty użytkowania są nawet 50% niższe od urządzeń klasy B i niższych.
9. Jeżeli pracujesz przy komputerze, korzystaj z laptopa zamiast komputera typu Desktop (jednostka centralna + oddzielny monitor). Przeciętny laptop zużywa około 3x mniej energii niż komputer desktopowy.
10. Ustaw wygaszacz ekranu w komputerze. Dzięki temu Twój komputer będzie zużywać mniejszą ilość prądu.

Kompleksowym rozwiązaniem, które pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd jest zmiana sprzedawcy prądu. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet do 30% na rachunkach w skali roku. Zmiana sprzedawcy prądu jest bardzo prostą i odformalizowaną procedurą, która w szybki sposób spowoduje obniżenie rachunków. Aby zmienić swojego dostawcę prądu, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie podpowiemy który dostawca prądu będzie miał dla Ciebie najlepszą ofertę dzięki czemu najszybciej dowiesz się jak zmniejszyć rachunki za prąd.