Tani kredyt hipoteczny

Co powinna zawierać umowa pożyczki?

Tani kredyt hipoteczny

Tani kredyt hipoteczny to idealne rozwiązanie dla każdego klienta zainteresowanego pozyskaniem długoletniego finansowania. Pozyskanie kredytu hipotecznego może być wyzwaniem trudnym, jednak pozwala na realizację marzeń związanych z budową domu, zakupem działki lub kapitalnym remontem mieszkania w najtańszy sposób. Z uwagi na długi okres kredytowania, tani kredyt hipoteczny może być korzystniejszy kosztowo nawet o 2-3 razy w stosunku do najdroższych ofert. Poniżej przedstawiamy cechy taniego kredytu hipotecznego – warto zwrócić na nie uwagę przy wybieraniu najlepszej oferty finansowania.

Niskie oprocentowanie

Oprocentowanie taniego kredytu hipotecznego powinno wynosić od 1,4 do 1,9% + WIBOR. Oprocentowanie najdroższych kredytów hipotecznych wynosi nawet 5% + WIBOR, z czego jasno wynika, że w przypadku najlepszych ofert, koszt oprocentowania może być 2-3 razy mniejszy.

Brak prowizji lub mała prowizja za udzielenie kredytu

Prowizja za udzielenie kredytu to stosunkowo duży związany z kredytowaniem, w szczególności wtedy, gdy prowizja również jest kredytowana, ponieważ wtedy jej koszt jest dodatkowo powiększany o koszt odsetek. Spotyka się oferty kredytów hipotecznych bez prowizji. To najlepsze rozwiązanie, jednakże należy mieć na uwadze, że część kosztów związanych z kredytowaniem bank z pewnością ukryje w postaci podwyższonego oprocentowania.

Brak crosselli

Tani kredyt hipoteczny

Dodatkowe produkty i usługi dosprzedawane przez banki w związku z ofertą kredytowania potrafią radykalnie zwiększyć koszty kredytu. Produkty takie jak dodatkowe konto osobiste, ubezpieczenie kredytu czy nieruchomości stanowią dodatkowy dochód banku, podczas gdy zakres ochrony oferowanej w zamian nierzadko bywa znikomy. Z tych przyczyn zalecamy uważną lekturę postanowień umów kredytowych i przestrzegamy przed korzystaniem z ofert, które nakładają na kredytobiorcę obowiązek skorzystania z nadmiaru dodatkowych ofert. W przeciwnym razie kredyt hipoteczny może nie być tani.

Zmniejszenie kosztów z uwagi na wykonywanie określonego zawodu

Tani kredyt hipoteczny często jest efektem skorzystania ze specjalnych ofert kredytowania przeznaczonych dla przedstawicieli określonych zawodów. W ramach tych ofert można liczyć na niższe oprocentowanie, niższą prowizję za udzielenie kredytu lub zwolnienie z obowiązku jej uiszczania. Tego typu oferty adresowane są przede wszystkim dla przedstawicieli zawodów lekarskich (lekarze, dentyści), prawniczych (adwokaci, radcowie prawni, sędziowie) lub architektów. Jeżeli mamy możliwość skorzystania z tego typu ofert, warto się nad nimi zastanowić, ponieważ w rezultacie skorzystania z nich, koszt kredytu może efektywnie spaść o kolejne 10-15%.

Jeżeli są Państwo zainteresowani poznaniem najtańszych ofert kredytu hipotecznego, zapraszamy do kontaktu z Arrow Finance poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie głównej.