Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC i domu

Minimum raz w roku stajemy przed tym samym problemem – wyboru ubezpieczenia na kolejny rok. Postępująca informatyzacja i ułatwiony dostęp do informacji sprawiają, że wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia nigdy nie było prostsze. Przedstawiamy kilka możliwości, dzięki którym szybko i sprawnie wybierzemy najlepsze ubezpieczenie.

  1. Internetowa porównywarka

Wyszukanie w Internecie hasła „porównywarka ubezpieczeń” ukaże naszym oczom co najmniej kilkanaście wartych uwagi porównywarek dostępnych na rynku ubezpieczeń. Ta opcja stosunkowo szybko doprowadzi nas do najlepszego cenowo rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że najlepsze ubezpieczenie to nie ubezpieczenie najtańsze, ale ubezpieczenie gwarantujące odpowiadający zakres ochrony. Dlatego rozwiązanie proponowane przez porównywarkę i tak musimy sprawdzić pod kątem naszych oczekiwań, a przede wszystkim zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Do najpopularniejszych i najlepszych porównywarek ubezpieczeń na polskim rachunku można zaliczyć porównywarkę Rankomat, Bankier oraz Confronter. Porównywarki internetowe otrzymują swoją wynagrodzenie od ubezpieczyciela, a więc ich wynagrodzenie jest wliczone w koszt ubezpieczenia.

  1. Porównywarka telefoniczna

Wadą porównywarek internetowych jest to, że przez proces wyboru ubezpieczenia przechodzimy samodzielnie. W razie jakichkolwiek problemów, wątpliwości czy pytań, nie otrzymamy pomocy specjalisty, który udzieli nam odpowiedzi na nasze pytania o szczegóły oferty. Z pomocą w takim wypadku przychodzą porównywarki telefoniczne, które oprócz przedstawienia najtańszej oferty ubezpieczenia, służą pomocą przy analizie pozostałych aspektów ubezpieczenia, za darmo i równie skutecznie jak porównywarki Do jednych z najlepszych porównywarek telefonicznych naszym zdaniem należy portal Arrow Finance, dostępna pod tym numerem telefonu: ___

  1. Broker

Wprawny broker ubezpieczeń szybko znajdzie dla nas najlepszą ofertę. Korzystanie z usług brokera opłaca się w szczególności w sytuacji ubezpieczenia obiektów lub samochodów o wysokiej wartości. Z uwagi na wysoką składkę ubezpieczenia, broker jest w stanie znaleźć najtańsze rozwiązanie, dzięki czemu koszt ubezpieczenia nawet z uwzględnieniem wynagrodzenia brokera może być niższy aniżeli w pozostałych przypadkach.