W którym banku najłatwiej o kredyt?

W którym banku najłatwiej o kredyt – to pytanie zadaje sobie wiele osób noszących się z zamiarem pozyskania dodatkowej gotówki. Porównanie i wybór jednej instytucji o największej przyznawalności kredytów jest trudne nie tylko z uwagi na mnogość produktów kredytowych, ale też różnice co do wielkości banków, skali ich działania na poszczególnych sektorach, jak również co do sposobu zarządzania procesami sprzedaży. Możemy jednak powiedzieć które banki wyróżniają się na tle konkurencji co do wstępnej akceptacji wniosków kredytowych wychodząc z założenia, że im więcej wstępnie zaakceptowanych wniosków, tym więcej osób ostatecznie otrzymuje kredyt w danej instytucji finansowej.
W którym banku najłatwiej o kredyt?

Kredyt gotówkowy to najczęściej wybierany przez Polaków rodzaj kredytu. Roczna ilość udzielonych kredytów konsumpcyjnych wynosi około 7 milionów, a ich łączna wartość przekracza 70 miliardów złotych. Biorąc pod uwagę wartość udzielonych kredytów, prym w tym obszarze wiodą dwa giganty: PKO BP SA oraz PEKAO SA. Należy jednak wziąć pod uwagę, że banki te są dwoma największymi bankami w Polsce, wobec czego naturalnym jest, że wartość udzielonych przez nich kredytów jest największa i wcale nie oznacza, że uzyskanie kredytu w tych bankach jest łatwiejsze niż u konkurencji.
Internetowe fora aż roją się od informacji i dyskusji na temat tego w którym banku najłatwiej o kredyt. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że jeżeli jedna osoba z nieczystym BIK-iem informuje innych, że otrzymała kredyt w danym banku, nie oznacza to, że każda inna osoba również może liczyć na takie finansowanie. Wiele zależy bowiem od interesującego nas produktu bankowego, zamierzonego celu kredytowania, posiadanych przychodów itd., a bank, który kredytowałby osoby, którym żaden inny bank nie chce udzielić kredytu po prostu nie istnieje.
Zatem w którym banku najłatwiej o kredyt? Naszym zdaniem zwycięzców w kategorii przyznawalności kredytów należy szukać wśród banków, które obszar kredytów detalicznych uważają za kluczowy dla swojej działalności i które kładą duży nacisk na obecność w tym obszarze. Dodatkowo posiłkujemy się swoim doświadczeniem, które zdobyliśmy w pracy z klientami z problemami finansowymi. Stosunkowo duża grupa klientów zainteresowanych oddłużeniem miała zobowiązania właśnie wobec poniższych banków, co prowadzi do wniosku, że banki te udzielały kredytów osobom, które nie zawsze legitymowały się odpowiednią zdolnością kredytową. Trzecim elementem, który wzięliśmy pod uwagę przy wyborze banków w przedstawionej kategorii jest ilość wniosków kredytowych, które przez poszczególne banki wstępnie kwalifikowana jest jako wnioski zaakceptowane lub przekazane do dalszego procesowania, w przeciwieństwie do wniosków odrzucanych już na wstępie. Analiza trzech wspomnianych elementów pozwala nam wyciągnąć wnioski w zakresie tego które banki najchętniej przyznają kredyty. Banki, w których najłatwiej o kredyt to:

Lista banków, w których najłatwiej można uzyskać kredyt

Atrakcyjność ofertyLink do oferty
Bank nr 1Santander Consumer Bank
Bank nr 2Getin Bank
Bank nr 3eurobank - Kredyt dla każdego

Zaskoczeni? Z naszej wiedzy i doświadczenia wynika, że powyższe banki są w stanie nawet zrobić odstępstwo od sprawdzenia BIK-u i w przypadku wnioskowania o niskie kwoty kredytu mogą w ogóle nie sprawdzać klienta w bazie BIK lub udzielić kredyt nawet pomimo nawet rocznego opóźnienia w spłacie innych zobowiązań, dlatego tym bardziej zachęcam do skorzystania z ofert wymienionych banków. Jednocześnie nie sposób nie wspomnieć o jednej bardzo istotnej rzeczy, mianowicie łatwiejsza droga do uzyskania finansowania może oznaczać, iż finansowanie to będzie droższe aniżeli w porównywalnych ofertach konkurencji. Zwiększone ryzyko wystąpienia trudności w spłacie kredytu z reguły powoduje, że bank udziela finansowania pod warunkiem zwiększenia prowizji od kredytu lub podwyższenia oprocentowania. Nie jest to regułą, jednakże sytuacje takie występują i przed zaciągnięciem kredytu zachęcam do skrupulatnej analizy kosztów otrzymanego finansowania.